"Про кібербулінг для підлітків"

Що таке кібербулінг? | ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Як відбувається кібербулінг? | ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Що робити жертві кібербулінгу? | ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Як допомогти другу-жертві? | ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Цифрові навички та медіаграмотність

Онлайн-ігри з медіаграмотності

Навчальна гра «Медіазнайко»

/Files/images/listi/1549630372.jpg

Гра, адаптована Академією української преси. Гра розрахована на дітей шкільного віку та дає можливість в цікавій ігровій формі дізнатися якомога більше про інформаційне (медійне) поле та стати медіазнайком.www.aup.com.ua

«Медіаграмотна місія»від IREX

/Files/images/listi/1549630459-768x468.jpg

Проект дає можливість дорослим перевірити свої знання та навички з медіаграмотності та критичного мислення, а також покращити їх в ігровій формі.irex.mocotms.com

«Пригоди Літератуса»Центр медіаіціатив (Вірменія)

/Files/images/listi/literatus-768x433.png

Перед вами медіаосвітня гра «Пригоди Літератуса», яку створив Центр медіаіціатив (Вірменія), а українську версію — Академія української преси.

Гра розроблена для підлітків. Вона допомагає розвивати навички пошуку інформації, її аналізу та перевірки, а також розрізнення фейкових і правдивих новин. Вона навчає, як краще ухвалювати рішення в інформаційному середовищі. media.am

6 правил медіаграмотності для вашої інформаційної безпеки

Чи замислювалися ви про важливість інформаційної безпеки? А маніпуляції розпізнавати вмієте? Сьогодні від впливу ЗМІ та соціальних медіа не захищений ніхто. Саме тому кожному з нас потрібно сформувати нову навичку — медіаграмотність.

1. Формуйте свою стрічку новин у соцмережах безпристрасно

У сучасному суспільстві контент має змогу створювати кожен. Але якщо вам не подобається інформаційний продукт, ви маєте право адекватно зреагувати і відмовитися від нього. Не варто додавати друзів із жалості, демонструючи мережевий альтруїзм. Не додавайте людей тільки тому,що у них милі фотографії або це ваші старі знайомі. Тут потрібен тверезий розрахунок і свідомий вибір.

2. Видаліть недостовірні джерела

Якщо людина публікує дурниці, це достатній аргумент, щоб видалити її зі свого кола друзів.

3. Не відволікайтесь на те, що для вас не важливо

Вам не обов’язково стежити за модними трендами, розуміти політику, бути в курсі всіх коливань валютного ринку і знати імена голлівудських акторів. Ви маєте право чогось не знати, не цікавитися чимось, не стежити за цим.

4. Слідкуйте за якістю

Інформаційне середовище складається з простих і складних вуглеводів. Прості вуглеводи засвоюються на льоту, дарують моментальну насолоду і шкодять здоров’ю. Після такої їжі апетит подвоюється — ви починаєте потребувати більшої дози доти, поки не відчуєте себе погано.

Повільні вуглеводи, навпаки, складні для засвоєння. Але саме вони можуть дати відчуття наповненості, змісту і мають складати основу вашого інформаційного меню. Це, наприклад, якісна аналітика, пізнавальна інформація, освітні проєкти.

5. Живіть своїм життям

Багато медіа дублюють інформацію з інших медіа, які в свою чергу отримали інформацію з третіх джерел, а ви це все поглинаєте. Закрийте стрічку і живіть повноцінним життям.

6. Виділяйте час, щоб подумати

Відволікайтеся від нескінченного потоку інформації та її аналізу. Побудьте в тиші, подивіться, послухайте. Не бійтеся чогось не розуміти або проґавити час, не споживаючи нові дані. Профільтруйте свої думки, давши їм ковток інформаційного детоксу.

Кiлькiсть переглядiв: 96

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.