ПАМ'ЯТКА

Безпечна поведінка на дорозі

МОЛОДЬ ЗА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

У ритмі дороги – спецприз у номінації «Молодь за безпеку дорожнього руху» Безпека на дорозі – ІІІ місце у номінації Молодь за безпеку дорожнього руху Безпека дорожнього руху – ІІ місце у номінації Молодь за безпеку дорожнього руху Як цього уникнути? – І місце у номінації Молодь за безпеку дорожнього руху Безпечна дорога до школи_спецприз у номінації Молодь за безпеку дорожнього руху Я помітний на дорозі_І місце у номінації Популяризація світлоповертальних елементів Одягни світлоповертальний жилет_ІІ місце у номінації Популяризація світлоповертальних елементів Світло, що рятує життя_ІІІ місце у номінації Популяризація світлоповертальних елементів Увага! Діти на дорозі - ІІ місце у номінації Молодь за безпеку дорожнього руху

/Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/1.-BudUvazhnyj.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/2.-VirtualnyjSvit.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/konkurs_phone_1067x800-768x576.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/III-mistse_Oleksenko-Iryna_Vymkny-telefon-zberezhy-zhyttia-450x800-1.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/Odiahny-sholom_Kolesnyk-Daryna-Kryvyj-Rih.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/ODYN-krok-rizni-zusyllia-768x572.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/Spetspryz-1_Ne-izoliujsia-vid-nebezpeky_Rybalko-Alona-11-kl_Pukhivka-Brovarskyj-r-n.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/Spetspryz-2_Odiahny-sholom_podbaj-pro-zhyttia_Lazukina-Uliana-Kryvyj-Rih-hurtok.jpeg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/STOP_-зупинись-збережи-життя-768x936.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/І-МІСЦЕ-Водії-Зверніть-увагу-768x516.jpg /Files/images/bezpeka_dorojnogo_ruhu_2023/ІІІ-МІСЦЕ-Що-вибереш_-віртуальне-життя-чи-власне_-768x768.jpg

СТОП НАРКОТИК

З метою попередження та виявлення правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, Національною поліцією України створено в Телеграм спеціальний чат-бот "Стоп Наркотик"(https://t.me/stopdrugsbot)

У разі виявлення місць здійснення так званих "закладок" наркотичних речовин, написів з інтернет-посиланням, за якими можуть поширювати наркотики, інформацію надавати до вказаного чат-боту "Стоп Наркотик"

Щодо попередження та недопущення травматизму на об'єктах залізничного транспорту

За інформацією акціонерного товариства «Українська залізниця» від 17.05.2021 №16560/0/1-21 у І кварталі 2021 року на об'єктах залізничного транспорту сталося 7 нещасних випадків із травмуванням підлітків, у тому числі 2 зі смертельними наслідками, Усі випадки травмувань допущені з особистої необережності потерпілими, нехтування та недотримання Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Мінтрансу від 19.02.1998 року №54, зареєстрованих у Мін'юсті 24.03.1998 за №193/2633.

3 метою попередження та недопущення нещасних випадків, збереження життя та здоров'я підлітків Міністерство освіти і науки України пропонує ознайомитися з роз'яснювальними відеороликами:

  1. «Бережи себе» – https://youtu.be/vdlMFywC9Ms
  2. «Безпека на залізниці» – https://youtu.be/7GZ_XVY9neE
  3. «Безпека на залізниці» – https://youtil.be/А11-FZ81GAg
  4. «Безпека дітей на залізниці» (повна версія) – https://youtu.be/wyjDI97PyCU
  5. «3ірки про безпеку на залізниці» – https://youtu.be/CV4Iek9oMGU
  6. «Безпека на залізниці» – https://youtu.be/К7сН3_XprOs
  7. «Безпека дітей на залізничному транспорті. України» –https://youtu.be/Wkk5e29_у40
  8. «Правила безпеки на залізниці» – https://youtu.be/gKZ5SHX2s_Q

ПАМ’ЯТКА

для учнів та батьків на зимові канікули

УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!

  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
  2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
  3. Не прикрашай ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюй бенгальські вогні, свічки.
  4. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  5. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів.
  6. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
  7. Не ходи на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.
  8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.
  9. Будь обережний під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Не гуляйте довго під час сильних морозів.

Любий учень, дбай про своє здоров’я та життя!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
  2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, не дозволяйте купувати петарди, запалювати бенгальські вогні.
  3. Не залишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному для дітей місці.
  4. Не допускайте переохолодження дитини. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!

Бажаємо гарних канікул!!!

З повагою, адміністрація закладу освіти

Обережно!!! Тонкий лід.

Для того щоб уникнути небезпечних ситуацій на льоду, необхідно пам’ятати:

- безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів;

- виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду; ні в якому разу не перевіряйте його ударом ноги; перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги; заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу; обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу; значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу;

- обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом; коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м; якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду; катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях;

- рибалки мають знати, що не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок; необхідно уникати розташування великими групами на одному місці; небезпечно рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.

Також, треба враховувати, що при коливанні температури від мінусової до плюсової лід може бути не міцний.

/Files/images/2020-2021/Обережно! Тонкий лід!.jpg

Правила поведінки на водоймах,вкритих кригою:

· Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на лід: у разі різкого навантаження він може провалитися.

· Категорично забороняється дітям грати на незміцнілому льоду.

· Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.

· На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).

· Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.

· Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.

· Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.

· Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ступнів ніг від льоду.

Обережно: бурульки!

· Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.

· Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

· Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.

· У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

Правила поведінки під час ожеледиці!

· Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку повільно.

· У разі порушення Рівноваги швидко присядь — це найбільш реальні шанс утриматися на ногах.

· Падай із мінімальної шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.

· Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року

o Щоб свято не затьмарилось пожежею, необхідно дотримуватись таких правил.

o Ялинка має стояти на стійкій основі.

o При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.

o Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.

ОБЕРЕЖНО! Піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!

o Дітям забороняється використовувати піротехнічні засоби!

o Купувати піротехнічні засоби слід лише у спеціалізованих магазинах і тільки разом із дорослими.

o Використовувати ці вироби можна лише на відкритих майданчиках і тільки дорослим.

o Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила протипожежної безпеки

o Не грайся із сірниками та запальничками.

o Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.

o Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.

o Не суши речі над газовою плитою.

o Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.

o Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.

o Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.

o На дачі або в селі не відкривай грубку: від маленької; вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

ІНФОРМАЦІЙНА ПАМ’ЯТКА,

щодо дотримання основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Увага! Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людей!

Що таке обмороження?

Обмороження– це пошкодження будь-якої частини тіла (включно до відмирання тканин), яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. Найчастіше обмороження виникає при температурі повітря нижче – 10С-20С. При довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, особливо за умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути восени та навесні при температурі повітря вище нуля.

Профілактика переохолодження та обмороження

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді:

· не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;

· не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

· носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. Особливу увагу до взуття необхідно приділяти особам, в яких сильно пітніють ноги. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;

· у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;

· не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

· використовуйте допомогу друзів. Слідкуйте за обличчям друзів, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору, а друзі повинні слідкувати за станом вашого обличчя;

· не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень;

· не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони розпухнути і ви не взмозі будете знов взутися. Необхідно найшвидше потрапити до теплого приміщення;

· якщо замерзли руки – спробуйте відігріти їх під пахвою. Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки;

· якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби!

Правила поведінки при пожежі

Пожежа - це лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю. Часто пожежі виникають з вини школярів. Велику небезпеку становлять вогнища, що розпалюють діти поблизу будівель та будівельних майданчиків. Захопившись грою, діти забувають загасити вогнище, і тоді вітер роздуває іскри на великі відстані. Всім потрібно пам'ятати, що в місті не дозволено розпалювати вогнища або спалювати сміття.Інколи діти граються на горищах або в підвалах житлових будинків. Не задумуючись над наслідками, розводять вогнища, запалюють свічки, користуються сірниками, що може стати причиною пожежі.Вкрай небезпечні ігри з легкозаймистими речовинами такими як бензин, ацетон, лак, іншими горючими матеріалами. Подібне загрожує вибухами, а отже, тяжкими травмами.

За горючістю всі матеріали поділяються на горючі та негорючі.До негорючих належать так звані "мінеральні" матеріали: природне каміння, метали, бетон, скло, кераміка.Горючі - це матеріали на основі органічних, рослинних компонентів. До них належать матеріали з волокон деревини, синтетичні матеріали, нафтопродукти, пластмаси.Горять не тільки тверді матеріали та речовини, а й горючі гази, пил (пил торфу, сірки, сухого молока, кави, чаю, борошна, вугілля, сіна, гороху та ін.) і рідини (оцтова кислота, метиловий та етиловий спирт, мазут, гліцерин, ламповий газ, дизельне паливо...).

Що спричиняє пожежі:

- необережність у поводженні з вогнем;

- порушення правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням, газовими плитами, електроприладами;

- пустощі дітей з вогнем;- аварії та катастрофи на підприємствах.

Але поміж усіх причин виникнення пожеж головну роль (понад 60%) відіграє людський фактор. Людина є головним джерелом пожежної небезпеки в нашій державі, тому кожен повинен знати і виконувати правила пожежної безпеки.Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.

Ці правиладуже важливо запам'ятати дітям.

Якщо в квартирі виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:

1. Не панікувати, постаратися бути зібраним і уважним.

2. Викликати пожежну службу за телефоном101.Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, сказати, що і де горить.

3. Якщо можливо повідомити про пожежу сусідам.

4. Невелике загоряння можна спробувати загасити підручними засобами, якщо в будинку немає вогнегасника: крім води, яку необхідно в щось набирати, підійде мокра тканина (простирадла, рушник), щільне ковдру, підійдуть також пісок, земля, якщо вони є в будинку.

5. Не намагайтеся загасити сильну пожежу самостійно, намагайтеся швидше залишити приміщення.

6. Не можна ховатися під ліжко, в шафи, у ванну кімнату, потрібно постаратися залишити в квартиру.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо:

необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю.

· Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.

· По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.

· Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.

Якщо потрібно когось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав'яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.

Якщо на людині горить одяг

1. Якщо на вас горить одяг, ні в якому разі не намагайтеся бігти, вогонь буде розгоратися ще сильніше.

2. Потрібно якнайшвидше скинути палаючий одяг, постаратися збити полум'я - падайте на землю і катайтеся, якщо поблизу є калюжа або сніжний замет - падайте в них.

3. Якщо перебуваєте в приміщенні, можна накинути на себе якусь щільну тканину (ковдра, покривало, пальто), тільки залишайте відкритою голову, щоб не задихнутися димом.

4. До приїзду лікарів не знімайте самостійно одяг з обпалених ділянок тіла!

Правила пожежної безпеки в лісі

1. Не можна розводити багаття в жарку, суху, вітряну погоду.

2. Розпалювати багаття слід у спеціально призначених для цього місцях.

3. Добре, якщо біля місця розведення багаття буде вода і гілки для зупинення вогню на випадок поширення полум'я.

4. Не бажано розводити багаття поруч з деревами - це небезпечно і може призвести до загибелі дерев.

5. Якщо в лісі почалася пожежа, головне - не дати вогню поширитися. У разі, якщо згасити вогонь своїми силами не виходить, необхідно терміново повідомити про пожежу в пожежну службу за номером «101».

Перша допомога при опіках:

1. Прикладіть до місця опіку вологу і холодну тканину, добре, якщо є стерильний бинт, серветки (зазвичай вони є в аптечках у водіїв), можна змочувати уражену ділянку холодною водою.

2. Не віддирайте одяг від уражених ділянок, не змащуйте опік маслами і мазями, чекайте приїзду швидкої допомоги.

Ознаки отруєння чадним газом:

· запаморочення;

· блювота;

· головний біль;

· червоний колір обличчя;

· непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

· Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.

· Негайно викликати машину швидкої медичної допомоги зателефоном 103.

І пам’ятайте, що пожежу краще попередити, ніж ліквідувати.

Кожного року з настанням осінньо-зимового періоду стан протипожежного захисту в державі значно ускладнюється. В цей період виникає більше половини всіх пожеж від загальної річної кількості, а загибель людей становить понад 70 % від їх загальної кількості.

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей ПАМ’ЯТАЙТЕ:

- не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів та газових кухонних плит;

- в разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені таким чином, щоб уникнути перекидання, обмежте доступ до них дітей;

- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;

- дотримуєтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;

- не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкненні в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;

- не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;

- тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися зі сірниками і запальничками та вважати їх іграшками.

При виникненні пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення! Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Кiлькiсть переглядiв: 356

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.